rozšířené vyhledávání ...

Počasí dnes:

16. 1. 2019

zata

Bude oblačno až zataženo, ojediněle déšť, od 800m srážky sněhové. Denní teploty 3 až 7°C. Noční teploty 3 až -1°C.

ovoce do škol

logo školy

Historie školy

Málotřídní škola v Hradištku byla postavena 1894 jako dvoutřídní škola podle návrhu Josefa Fialy z Poděbrad nákladem 7 500 zlatých a to v rekordním čase pěti měsíců. Slavnostně byla otevřena 8. září 1894. Při této příležitosti byl škole předán a před předáním vysvěcen školní prapor, který občané své škole věnovali. Stuhu na tento prapor nechala také vyšít kněžna z Hohenlohe - Schilligsfurstu. Tento prapor je dodnes zachován jako vzácná školní relikvie a je používán při slavnostních událostech školy. Škola nesla v průčelí budovy heslo ,,Bohu a vlasti", které muselo být v době okupace odstraněno.
Škola fungovala až do roku 1974, kdy byla pro malý počet žáků uzavřena.

Po 17. listopadu 1989 dochází k řadě změn v našem státě. Za velmi pozitivní změnu bylo možno považovat také souhlas příslušných orgánů se zřizováním vesnických málotřídních škol. V roce 1991 se z podnětu Obecního úřadu Hradištko v čele se starostou Josefem Zelenkou a za podpory obecního zastupitelstva a místních občanů jednalo o znovuotevření školy v obci. Slouží ke cti občanů Hradištka, že obec, která měla již od roku 1807 svou stálou školu, a která před více jak sto lety, roku 1894, postavila školu novou, dokázala využít první možné příležitosti a školu znovu otevřela.

1. září 1992 byla slavnostně otevřena opravená a moderně vybavená školní budova.

Úplnost a velikost školy

Základní škola Hradištko je školou málotřídní. Výuka probíhá ve dvou třídách: 1. třída - 1. a 2. ročník a 2. třída - 3., 4. a 5. ročník.
Do školy dojíždí také děti z Kerska, ze Sadské, ze Zvěřínku, či z Třebestovic. Prostory školy jsou přizpůsobené pro 35 žáků. V současné době má škola 31 žáků.