Základní a Mateřská
Hradištko

GOOGLE CLASSROOM

Vážení rodiče a žáci,
naše škola vstoupila do řad vzdělávacích institucí, které pro dálkové vzdělávání svých studentů používají platformu GOOGLE CLASSROOM (Učebna).
V Google Classroom naleznete jednotlivé ročníky, předměty a zadání úkolů.
Úkoly tam uvidí jenom děti (a zákonní zástupci), kterým jsou určeny a nikdo jiný. Děti jsou se svým učitelem ve svojí třídě, když něčemu nerozumí, můžou rovnou učiteli do chatu položit otázku. Celé prostředí je velmi přehledné a soukromé. Manipulace se zadanými úkoly je praktická, některé úkoly je možné odevzdávat přímo přes Učebnu.

Postup, jak si Google Classroom zprovoznit na počítači:

1. V internetovém prohlížeči otevřete stránku classroom.google.com.

1. Google po vás bude chtít se přihlásit. Děti mají založené školní účty, přihlašovací údaje dostanete ze školy zprávou na mobil. Pokud máte svojí emailovou schránku na Googlu (gmail.com), bude potřeba se ze svého gmailu nejprve odhlásit. Anebo otevřít Classroom v jiném prohlížeči.

1. Až se přihlásíte, mělo by se Vám objevit prostředí Učebny, kde budou na první pohled vidět jednotlivé kurzy – např. 5th CLASS 2020, nebo vlastivěda, nebo prvňáci apod. Kliknutím na kurz se dostanete dovnitř.

1. Objeví se vám barevný obdélník s názvem kurzu. Pod ním je úvodní slovo učitele – to si dobře přečtěte, je důležité.

1. Pak se podívejte nahoru nad ten barevný obdélník. Tam jsou tři záložky: Stream, Práce v kurzu a Lidé. Prozkoumejte všechno, pořádně si prohlédněte, kde co je.

1. Pod záložkou Práce v kurzu jsou schované úkoly. Jsou tam velké nadpisy – témata (na příklad v angličtině tam je VOCABULARY, PUPIL’S BOOK, ACTIVITY BOOK atd., prvňáčci tam mají SLABIKÁŘ, MATEMATIKA apod.). Pod každým nadpisem je úkol. Ten se dá rozkliknout, zobrazit, někdy je tam přiložená příloha – pracovní list, poslech apod.

1. Každý úkol má stanovený termín odevzdání. Bude-li to jen trochu možné, pojďme se pokusit ty termíny dodržet, ať se nám podaří společně zachovat kontinuitu vzdělávání. Pokud to z nějakého důvodu možné není, pojďme spolu komunikovat, ať o sobě vzájemně víme.

1. Odevzdávat úkoly je možné různě. Konkrétní způsob odevzdání si domluví každý učitel sám, bude to nejspíš napsané v tom úvodním slově při vstupu do kurzu. Některé úkoly je možné vypracovat na počítači a rovnou je nahrát do Učebny, některé se dají napsat perem do sešitu, vyfotit to mobilem a taky nahrát rovnou do Učebny, nebo poslat mailem apod.

Myslím, že ze začátku bude nejtěžší se tam vůbec přihlásit. Učebna uvnitř už je moc pěkná 😊.

Když budete mít potíže, pište a volejte, zkusíme tím procesem projít společně. Nicméně prosím o trpělivost, je to nové úúúúplně pro všechny. 😊

Vlasta Kopsová, vlastakopsova@gmail.com, 775 244 546

Datum vložení: 22. 3. 2020 18:58
Datum poslední aktualizace: 22. 3. 2020 19:07

diplom

logo Mensa

Evropské strukturální a investiční fondy II.

Zvýšení a zlepšení kvality výuky

projekt_II_2019

Evropské strukturální a investiční fondy III.

Zvýšení a zlepšení kvality výuky

projekt_III_2021